When will be Znaki szczególne next episode air date? Is Znaki szczególne renewed or cancelled? Where to countdown Znaki szczególne air dates? Is Znaki szczególne worth watching?

"Jest to film o współczesności. Takiej, jak ja ją rozumiem. To znaczy, nie o tym, co i jak chcielibyśmy, żeby było, lecz o tym, jak jest naprawdę. Tym razem jednak zaryzykowałem zrealizowanie tematu określanego powszechnie pejoratywnym terminem "produkcyjniak", ale w konwencji melodramatu. Spróbowałem zaś zrobić go po to, by ten zużyty i niezbyt lubiany temat stał się atrakcyjny i ciekawy dla widza" - mówił przed laty Roman Załuski - reżyser "Znaków szczególnych". Cyklem tym twórca wpisał się w żywy w naszej kinematografii lat siedemdziesiątych nurt "społeczno - produkcyjny". Krytyka zalicza doń takie filmy, jak "Blizna" Krzysztofa Kieślowskiego, "Człowiek z marmuru" Andrzeja Wajdy, "Barwy ochronne" Krzysztofa Zanussiego, a także głośne seriale: "Dyrektorzy" i "Droga".
Głównym bohaterem "Znaków..." jest trzydziestokilkuletni inżynier Bogdan Zawada. Przez pryzmat jego losów Załuski starał się ukazać złożoną i szeroką panoramę polskich problemów. W tym celu, wspólnie z Andrzejem Twerdochlibem (współautor scenariusza do większości odcinków) kazał swemu bohaterowi pracować na różnych budowach, rozsianych po całym kraju. Zagadnieniom społecznym towarzyszą w serialu Załuskiego także psychologiczne. Perypetie i zawodowe peregrynacje inżyniera Zawady wiążą się z poszukiwaniem przezeń wartości, na których mógłby oprzeć swój "modus vivendi". Bohater serialu wielokrotnie staje wobec trudnych dylematów moralnych, dotyczących nie tylko sfery zawodowej, ale i prywatnej. Mimo wewnętrznej złożoności postaci Zawady, reżyser nie zawahał się obsadzić w tej roli Bronisława Cieślaka - krakowskiego dziennikarza telewizyjnego, późniejszego porucznika Borewicza z innego serialu: "07 zgłoś się". Na szczęście Cieślak stanął na wysokości zadania. Wykreował zapadającego w pamięć bohatera "może ze sztywnością nowicjusza, ale za to bez aktorskich gierek i sposobów profesjonalisty". (Source: filmpolski)

Genres: Drama
Station: TVP (PL)
Rating: 0/10 from 0 users
Status: Canceled/Ended
Start: Feb/28/1977

Znaki szczególne Air DatesLoading... Please wait...

Next Episode of Znaki szczególne is

not planed. TV Show was canceled.

Take your countdown whenever you go

Synchronize EpisoDate with your calendar and enjoy new level of comfort.


You have to be logged in to use this functionality.

LoginRegister


Looks like something went completely wrong!

But don't worry - it can happen to the best of us,
- and it just happened to you.

Please try again later or contact us.